Aukro.cz

Image pracant

Již asi dvakrát jsem na internetu četl něco ve stylu, jak si utvořit nějakou image (gengsta negra, drsnýho pankera). Znám pár lidí, kteří mají "image pracanta". Tak jsem si to pojmenoval já. Rád bych se tento druh chování a vystupování pokusil charakterizovat, pro ty, kteří by se eventuelně "pracanty" chtěli stát :).

Chování pracanta

Základ je všechno dělat údernicky a hrubě. To znamená, bez předchozího promyšlení nebo s promyšlením jen minimálním. Hlavně pořádně zamakat. Ať okolí vidí, jak umíte dřít. Když někdo se známých nebo příbuzných požádá pracanta o pomoc, ten neváhá a jde hned na věc. Někdy se má však právo naštvat a cholericky vybouchnout a dát tím na jevo, že není žádnej otrok. Což samozřejmě podá tak, že se mu nechce nebo že nemá čas.

Co se týče alkoholu, tak pracant má rád dobré pivo. A nemůže jít nikdy jen na jedno. Vždycky to musí být, alespoň 4 piva. Do toho si rád dá nějaký tvrdý alkohol, ale zásadně to nesmí být, žádné ženské pití. Čím víc alkohol škrábe v krku, tím lepší. Čím je alkohol levnější tím lepší. Tím narážím na to, že pracant by nikdy nešel do drahé hospody, ale když žádná levná v okolí není, tak jde i do dražší cenové skupiny, kde rozhodně nešetří a dává si to samé, co by si dal i v levné - tím dává najevo, že on má peněz dost. To je pravda. Pracant má u sebe peněz dost, ale jeho spotřeba je velká a rychlá. Stejně, jak umí údernicky pracovat, umí peníze i utrácet a to hlavně za svou spotřebu pití a jídla.

Stojí za to pozorovat pracanta při jídle. Základem je tlustě namazanej silnej krajíc chleba. Vrstva pomazánky, paštiky, másla či sýru (kombinace libovolná) je minimálně tak silná jako krajíc chleba. Pracati jedí zásadně po velkých soustech. Čím víc si ukousnou tím lépe. Pokud nejedí chleba, tak vždy velkou porci.

Správnej pracant by měl být nacionalista v dobrém slova smyslu. Vždy, když vidí v televizi někoho, kdo něco významného dokázal nebo vynalezl nebo je v něčem úspěšný, tak ho považuje za rodáka z jeho města:).

Mluva pracanta

Základ vyjadřování pracanta je mluvení v hrubých výrazech. Místo toho, aby řekl, že jede "načerpat benzín do auta", řekne, že jede "natankovat ropu". Místo "50 korun", řekne "půlsta". Obecně platí, že pracant používá pro věci pojmenování, která jsou v procesu zpracování dříve nebo se z nich pojmenovávané věci skládají. Pracanti zásadně nepoužívají zdrobněliny. Nemohlo by se stát, aby řekli soudek piva, když je to přece sud piva (i když se jedná o malou bečku na 10 piv :)). Často nazývají své oblíbené pivo nějak jinak. Často se objevuje "bahno", "škopek".

Někteří pracanti, používají dosti sprostou mluvu. Vsuvka "pičo vole" je základ, který by měl být použit v každé větě minimálně dvakrát. Minimálně jednou na začátku a jednou na konci a to i v případě, že celá věta bude mít jen 5 slov (čili 1 smysluplné). Pokud má věta více, jak 3 smysluplná slova, je podle pracanta velmi stylové tuto vsuvku umístit i do středu věty ... př. "Pičo vole, jdeš dnes večer, pičo vole, na pivo, pičo vole?"

Velmi zajímavou se může zdát konstrukce "hele kurva viď". Na kráse této "věty" neubírá ani její časté užívání (cca 500x za den)

Když pracant zjišťuje, kdo něco pokazil nebo udělal špatně, tak se můžeme doslechnout věty jako je např. "Který cyp to tak zkurvil?"

Vzhled pracanta

Pracant si přece nebude kupovat drahé oblečení. Proč by to dělal, když funkci má stejnou, jako to drahé:). Oblíbeným oblečením pracantů jsou rifle (ano opravdu rifle, jeany by jim nikdy neřekli). Zde platí, že dobré rifle jsou i ty z tržnice, protože rifle jako rifle. Na vršek je dobré nějaké tričko nebo mikina. Nezáleží na barvě nebo tom, že mikina má krátké rukávy. Většině pracantů má velmi špatný vkus, co se oblékání týče.

Stejné jako je to z oblečením je to u pracantů i se střihem vlasů. Pracant, by nikdy nešel ke kadeřníkovi (ten je přece pro ženské). Pracant jde do holičství, kde se nechá ostříhat na krátko. Nejoblíbenějším střihem pracantů je vystříhání do ztracena, kolem uší. Je to velmi praktický střih. Vlasy jen otravují, tak proč je mít nějak složitě upravované? :)

Jelikož pracanti jsou velcí dříči a mnohdy jejich profese souvisí s fyzickou prací (nutně nemusí), tak na jejich vzhledu je to samozřejmě poznat. Velké bicepsy jsou základ:)

Závěr

Zalíbila se Vám image pracanta? Chtěli by jste se jím stát? V tom případě mějte na paměti, že je potřeba vyjadřovat se hrubě, chovat se velmi aktivně i za cenu, že svou aktivitou více věcí pokazíte než vyřešíte. Hlavně jednejte bez rozmyslu :) Poznává te se v popisu pracanta? V tom případě gratuluji :)

<\body>
alternando con Celita y Sanchez Mejias celebrado el domingo 9, Download Beneficio de Gaona, Germán Camus Beneficio de Gaona. Ruggero Capodaglio Cavicchioni paladino dei dollari, Download Cavicchioni paladino dei dollari movie, Linda Moglia Cavicchioni paladino dei dollari. Abubakr Atef Bigana, Download Bigana, Houshang Moradi Kermani Bigana. ?